2-8 Mayıs Haftası Astrolojik Durumumuz;

 

 Ramazan Bayramı ile başladığımız 2 Mayıs haftasında, öncelikle bayramımızı kutlar, sağlıklı, huzurlu, daha nice bayramlar geçirmemizi dilerim. Gökyüzünde Jüpiter, Venüs ve Neptün kavuşumunun etkisiyle,  şifa, sevgi, huzur ve mutluluk enerjilerini  en yoğun şekilde yaşıyoruz  bu bayramda.

              Hafta genelinde Güneş -Uranüs kavuşumu hakim görünüyor. Bu kavuşumun etkisiyle günlük rutinlerimizde ani beklenmedik hareketlenmeler ve değişiklikler olabilir. Beklemediğimiz sıra dışı gelişmelerin etkisiyle, hareketli  bir döneme başlayabiliriz.

Evinizde oturup gazetenizi okurken dışarıdan gelen ani bir sesle yerinizden zıplayarak, olayları anlamaya ve duruma hakim olmaya çalışmak gibi bir durum söz konusu bu hafta genelinde.

              1 Mayıs’ta Merkür İkizler Burcu’na girdi. 3 Mayıs’ta da Venüs Koç Burcu’na giriyor.

Bu iki gezegenin burç  etkisiyle yaklaşık  bir ay süresince  daha fazla  bilgi sahibi olmak ve çok daha fazla kişiyle görüşmek isteyeceğiz.   İkili ilişkilerimizde  isteklerimizi, beklentilerimizi  çekinmeden söyleyebilme cesaretimiz artacak. Yeni bir ilişkiye çok daha çabuk başlayabileceğiz.

              Uranüs-Güneş Kavuşumunun Poseidon ile yaptığı dik açı  5 Mayıs civarı Büyük Okyanus’ta bir depremin olabileceğini düşündürüyor. Deprem denizde olacağı için can kaybına sebep olmayacaktır. Venüs’ün Koç geçişi ile  dünya genelinde para birimlerinin de değer kazanabileceğini gösteriyor. Bu hafta ayrıca gizlenmeye çalışılan önemli bilgiler ifşa olup hepimizi çok şaşırtabilir.

              Türkiye haritasına baktığımızda mecliste,  çocuklar ve eğitimle ilgili yeni kararlar alınabilir. Ticaret hayatını , özellikle ithalatı kısıtlayıcı, ihracatı artırıcı yeni düzenlemeler açıklanabilir.

 

        Burçlara ve yükselen burçlara  göre haftayı değerlendirirsek;

 

        Koç Burcu ve Yükselen Koç Burcu: Kendinizi son derece çekici ve enerjik bulacağınız bir haftadasınız. Yeni bir ilişkiye girebilirsiniz. Beklemediğiniz bir para gelebilir ve bu para ile  yeni bir eğitime başlayabilir ya da yeni bir araba satın alabilirsiniz.

        Boğa Burcu ve Yükselen Boğa Burcu:  Bu hafta görünüşünüzle ilgili ani bir değişim yapabilir ve çevrenizdeki herkesi şaşırtabilirsiniz. Kendinize ‘’Benim isteklerim nedir?  Ben bunları nasıl yenine getirmeliyim? Sorularını sorarak cevapları bulmaya çalışıyorsunuz.

       İkizler Burcu ve Yükselen İkizler Burcu: Bu hafta  uzun süredir arkanızdan çevrilen işler gün ışığına çıkıyor. İş yerinde terfi alabilirsiniz. Zihniniz uzun zamandır  olmadığı kadar net ve berrak hale geliyor.

       Yengeç Burcu ve Yükselen Yengeç Burcu: Bu hafta arkadaşlarınızın yaşadığı zorlayıcı olaylar sebebiyle onlara destek olmak durumunda kalabilirsiniz. İş hayatınızdaki olumlu gelişmeler motivasyonunuzu artırıyor. Kendi içinizde biraz kararsızlık yaşayabilirsiniz.

       Aslan Burcu ve Yükselen Aslan Burcu: Bu hafta iş hayatınızda ani bir değişiklik olabilir, hatta yeni bir iş teklifi alarak iş değiştirebilirsiniz. Eğitim ya da yurtdışı ticaret konularında yeni işbirlikleri ve atılımlar yapmak için harekete geçebilirsiniz. Arkadaş çevrenizden alacağınız destek kendinize güveninizi artırıyor.

       Başak Burcu ve Yükselen Başak Burcu: Bu hafta eğitim ya da yurtdışını ilgilendiren konularda ani kararlar alabilirsiniz. İsteklerinizi gerçekleştirmek için, ‘’Gerekirse mevcut düzeni değiştirebilirim’’ diyorsunuz.  İş hayatınızda, gizlide kalmış haberler gün ışığına çıkıyor.

       Terazi Burcu ve Yükselen Terazi Burcu: Bu hafta uzun süredir beklediğiniz ama ümidi kestiğiniz bir para elinize geçebilir. Eşinizle ya da ortağınızla önemli konuşmalar yaparak , aradaki sorunları çözebileceksiniz. Yurtdışından alacağınız bir haber size çok iyi gelecek.  

       Akrep Burcu ve Yükselen Akrep Burcu: Bu hafta karşınızdaki insanlardan alacağınız ani tepkiler sizi huzursuz olabilir ve  karşınızdaki kişiler ile  ilgili düşüncelerinizi  değiştirebilirsiniz. İş hayatınızda   da maddi getirisi yüksek bir anlaşma yapabilirsiniz.

       Yay Burcu ve Yükselen Yay Burcu: Bu hafta günlük işlerinizde beklenmedik durumlar olabilir. Yeni bir iş yapış şekli inşa edebilirsiniz. İlişkiniz ya da çocuklarınızla ilgili olumlu gelişmeler sizi mutlu edecek. Aldığınız bir danışmanlık varsa,  bu hafta çok faydasını göreceksiniz.

       Oğlak Burcu ve Yükselen Oğlak Burcu: Bu hafta rutin giden ilişkinizde ani bir durum oluşabilir. İstekleriniz karşınızdakine ağır gelebilir ve orta noktayı bulmak için çaba sarf edebilirsiniz.

       Kova Burcu ve Yükselen Kova Burcu: Bu hafta aile içinde olan beklenmedik durumlar karşısında sakin kalmakta zorlanabilirsiniz. Seyahat sırasında yeni biriyle tanışabilir ve ilişkiye başlayabilirsiniz.

       Balık Burcu ve Yükselen Balık Burcu: Bu hafta ani bir kararla seyahate çıkabilirsiniz. Aile içinde daha önce bilmediğiniz konular açıklanabilir ve maddi bir kazanç elde edebilirsiniz. 

 

Yazar : Astrolog Zekiye Eren

Instagram : astrolog_zekiye_eren

E mail : zekiyeeren@gmail.com

 

 


WhatsApp
Hemen Ara