18 - 24 Nisan Haftası  Astrolojik Durumumuz;

    18 Nisan  haftasına  Merkür ile Uranüs’ün  Boğa Burcu’nda kavuşumu ve Koç Burcu’ndaki Güneş  ile Oğlak Burcu’ndaki Plüton’un dik açısı  damga vuruyor. 20 Nisan’da Güneş’in Boğa Burcu’na geçişiyle de  toprak, güvenlik, huzur arayışı   önümüzdeki bir ayın   ağırlıklı konuları olmaya başlıyor.

   Merkür ve Uranüs’ün Boğa Burcu kavuşumu ile önümüzdeki bir kaç gün mevcut düzenleri değiştirmeye yönelik sürpriz ve ani gelişen haberler duyabiliriz. Burada ilk aklıma pandemi ile ilgili yasakların tamamen ortadan kalkması geldi.  Toprak tarımı ile ilgili yeni teknolojik gelişmeler ,  orjinal ve  sıra dışı yeni  fikirler açıklanabilir.  Toprak reformları olabilir.

   Ekonomi ve   para piyasalarında ani şok dalgalanmalar  yaşanabilir ayrıca. Tarım üreticisi firmaların hisse senetlerinde  ani değişiklik görülebilir.  Havalar da ani soğuyup ısınabilir bu hafta. 

  Güneş ve Plüton  dik açısı, Mars ve Jüpiter’in   orta noktasında yer alıyor. Bu etki de gençler ile otorite arasında güç çekişmeleri anlamına geliyor. Gençlerin  mevcut güçlerini açığa çıkarmakta zorlandığını ve yetkiyi elinde bulunduranlara  karşı isyan  edebileceğini  gösteriyor.

   Çeşitli isyanlar çıksa da,  güç yönetimlerde olduğu için kısa sürede etkisi geçecektir.  Burada gençlere karşı yönetimlerin  sağduyulu ve merhametle yaklaşması  ortamı yumuşatacaktır. Jüpiter ve Neptün kavuşum  etkisinin hala devam etmesi ile şefkat ve merhamet duyguları çok yoğun yaşanıyor   ve  bu dönemde ortaya çıkabilecek isyankar davranışların kolaylıkla affedilmesini sağlıyor.

  Çarşamba günü Güneş’in Boğa Burcu’na geçişiyle, sakinlik ve huzur arayışımız artıyor. Daha üretken , sabırlı , kararlı, güvenilir ve sağlamcı olmaya başlıyoruz. Elimizdeki imkanları korumak için çaba sarf etmek önceliğimiz oluyor.

  Perşembe ve Cuma günü kendimizi işe odakladığımız, sorumluluklarımızı alarak harekete geçmek için motivasyonumuzun yüksek olduğu zamanlar.

  Hafta sonu Merkür ile Kuzey Ay Düğümü kavuşumuyla,  gelecek hedefleri için fikir alışverişleri yapmak, planlar oluşturmak isteyebiliriz.

         Burçlara ve yükselen burçlara  göre haftayı değerlendirirsek;

      Koç Burcu ve Yükselen Koç Burcu: Bu hafta  ani bir para girişi ya da kayıplarına karşı dikkatli olun. İş yerinde yöneticiniz ya da patronunuzla olabilecek tartışmalarda bilinçli kalmaya çalışın. İçinizde biriken öfkeyi yönetmeye çalışın ve sakin olun. Sakin kaldığınızda her şeyin olması gerektiği gibi olduğunu fark edeceksiniz.

      Boğa Burcu ve Yükselen Boğa Burcu:  Bu hafta  görünüşünüzle ilgili yeni bir imaj deneyerek herkesi şaşırtabilirsiniz. Yapmak istediğiniz seyahat ile ilgili sorun yaşayıp kendinizi eve kapanmış hissedebilirsiniz. Merak etmeyin bu geçici bir dönem. Sadece istekleriniz kısa bir süre erteleniyor. Hiç yapamayacağınız anlamına gelmiyor.

      İkizler Burcu ve Yükselen İkizler Burcu: Bu hafta  zihniniz yeni fikirlerle dolup taşıyor. Eve kapanıp her şeyi yazmak ve planlamak istiyorsunuz. Arkadaş çevrenizde yaşayabileceğiniz bir sorunu sakin ve bilinçli kalarak çözebilirsiniz. Sonrasında sizin haklılığınız fark ediliyor merak etmeyin.

      Yengeç Burcu ve Yükselen Yengeç Burcu: Bu hafta iş hayatınızdan gelecek para ile ilgili ani bir değişiklik olabilir. İş yerindeki sorunlar yüzünden gergin olan sinirleriniz evde  eşinizle de tartışmanıza sebep olabilir. Neyse ki kısa sürüyor ve sonu tatlıya bağlanıyor ve sorunları aşıyorsunuz.

       Aslan Burcu ve Yükselen Aslan Burcu: Bu hafta uzun süredir direndiğiniz değişimler başlıyor. Kariyerinizle ilgili ani değişim fırsatları görünüyor. Yeni bir eğitim ya da seyahat için harekete geçiyorsunuz. İş yerinde karşınıza çıkacak direnci yönetim becerinizi kullanarak kolaylıkla aşıyorsunuz.

       Başak Burcu ve Yükselen Başak Burcu: Bu hafta internet yayıncılığı  ya da eğitim ile ilgili ani fikirler ve fırsatlar yakalıyorsunuz. Aşk ve ilişkilerde güç savaşları yaşayabilir fakat  kısa sürede çözüme ulaştırabiliyorsunuz.  Motivasyonunuz artıyor ve hedeflerinizi gerçekleştirme gücünü içinizde hissediyorsunuz.

       Terazi Burcu ve Yükselen Terazi Burcu: Bu hafta maddi konularda beklenmedik güç savaşları yaşayabilirsiniz. Kendi değerleriniz ve eşinizin, ortağınızın değerlerini masaya yatırıp bir çözüm üretmeniz gerekebilir. Mahkemelik bir sürece girebilirsiniz. Merak etmeyin ailenizin güvenliği için yaptığınız çabaların sonucunu alıyorsunuz.

       Akrep Burcu ve Yükselen Akrep Burcu: Bu hafta insanlardan gelen ani tepkiler sizi dikkatli davranmaya itiyor. Bu hafta çok fazla angarya isle uğraşmak sizi yorabilir fakat sonrasında çabanızın mükafatını alıyorsunuz. 

       Yay Burcu ve Yükselen Yay Burcu: Bu hafta iş yeriniz aniden taşınma kararı alabilir ya da ofis için düzenleme yapılabilir. Sevgiliniz ya da çocuklarınız ile oluşabilecek ego savaşında güçlü ve doğru taraf sizsiniz. Merhametli ve sakin kalarak  karşınızdakini anlamaya çalışın.

       Oğlak Burcu ve Yükselen Oğlak Burcu: Bu hafta çocuklarınızın yetenekleri ile ilgili güzel gelişmeler olabilir. Aile içinde gücü elinizde tutarak oluşabilecek tartışmaları engelliyorsunuz. Kendinizi fazlasıyla güçlü ve merhametli hissettiğiniz bir dönemdesiniz.

       Kova Burcu ve Yükselen Kova Burcu: Bu hafta ani bir şekilde bir ev ya da arazi satın alabilir ya da ev değişikliği yapabilirsiniz. Bu hafta ayrıca arkanızdan çevrilen işleri açığa çıkarıyor ve huzur buluyorsunuz. 

       Balık Burcu ve Yükselen Balık Burcu: Bu hafta kardeşlerinizle ilgili gelecek  ani bir haber  sizi mutlu ediyor. Kendinizi sakin, dingin ve merhametli hissettiğiniz bir dönemdesiniz. Yeni gelecek hedefleri için harekete geçmeye başlıyorsunuz. 

 

 

Yazar :  Astrolog Zekiye Eren

Instagram : astrolog_zekiye_eren

E mail : zekiyeeren@gmail.com


WhatsApp
Hemen Ara