11 -17 Nisan Haftası  Astrolojik Durumumuz;

 

     Her şeyin hızlı yaşandığı bir haftaya daha giriyoruz. 4 Şubat- 30 Nisan arası hiçbir gezegen retro değil.  Bu dönem sanki hayatı Youtube’daki 2x izleme modu gibi yaşıyoruz. Her şey çok hızlı yaşanıyor.  Düşünmeye fırsat bulamadan acil aksiyon almamız gereken bir dönemdeyiz.

    Bu hafta  iletişim gezegeni Merkür Boğa Burcu’na geçiyor (11 Nisan), Jüpiter-Neptün tam kavuşum yapıyor  (12 Nisan), aksiyon gezegeni Mars Balık Burcu’na geçiyor (15 Nisan), Terazi Burcu’nda Plüton ile dik açı oluşturan Dolunay gerçekleşiyor (16 Nisan). Yine  önemli durum değişiklikleri ve gelişmeler bizi bekliyor.

  11 Nisan’da Merkür’ün Boğa Burcu geçişiyle, maddi kaynaklarımızı korumak ve artırmak için hata yapmamak adına çok daha fazla düşüneceğiz. Ticarette tüm riskleri göze alarak adım atmaya çalışacağız.

   Bir süredir devam eden Jüpiter - Neptün açısının tam kesinleştiği 12 Nisan’da ve devamında çok daha fazla merhametli, özverili olacağız ve hayal gücümüz de bizi şaşırtmaya devam edecek.

  15 Nisan’da Mars Balık Burucu’na geçiyor. Cesaretimiz kırılmış hissedebilir ve bu durum kendimizi huzursuz hissetmemize sebep olabilir.

  16 Nisan’da Terazi Burcu’ndaki Dolunay ilişkilerimizde  dengesiz ve stresli olabileceğimizi gösteriyor. Plüton’un dik açı ile katılacağı bu Dolunay, güç ve ego çekişmelerinin yaşanacağını ve sonrasında büyük dönüşümlerin olacağına işaret ediyor.

 

    Dolunay Türkiye astroloji haritasında,  hukuk ve adalet ile ilgili yeni kararların çıkabileceğini gösteriyor. Bir çok gezegen Türkiye Astroloji  haritasının tepe noktasından geçiş yapıyor ve dışarıdaki imajımızı olumlu yönde artırıyor. Arabuluculuk konusunda dışarıdan takdir görmemizi sağlıyor.

 

        Burçlara ve yükselen burçlara  göre haftayı değerlendirirsek;

        Koç Burcu ve Yükselen Koç Burcu: Bu hafta  maddi kaynaklarınızı ve kendinize verdiğiniz değeri çok daha fazla  sorguluyorsunuz. Gelirinizi artırmak için iç motivasyonunuz artıyor. Bir yanınız sorumluluktan kaçmaya çalışırken diğer yanınız bunun mümkün olmadığını söylüyor ve   yapılması gerekenler için mücadeleye başlıyorsunuz. Bazı Koç Burçları bu hafta  boşanma ya da ortaklıktan ayrılma kararı alabilir.

        Boğa Burcu ve Yükselen Boğa Burcu:  Bu hafta kendinizi  güvende hissetmek için nasıl hareket etmeniz gerektiğinizi çok fazla düşünebilirsiniz. Kendinizi olaylar karşısında çok fazla haklı görebilirsiniz. Bu da özellikle iş hayatınızdaki kişilerin size duygusal çıkışlarına sebep olabilir. Bazı Boğa burçları eğitim ya da yurtdışına gitmekle ilgili eski kararlarını değiştirerek kendilerine yeni hedefler koyabilir.

        İkizler Burcu ve Yükselen İkizler Burcu: Bu hafta  zihninizi  susturmayı başarıyorsunuz. Gürültülü bir müziği kapattıktan sonraki sessizlikteki huzuru yaşıyorsunuz adeta. Hafta sonu arkadaşlarınız ve çocuklarınız ya da partneriniz arasında kalabilir ve artık aynı sorunları yaşamamak için yepyeni kararlar alarak uygulamaya başlayabilirsiniz.

        Yengeç Burcu ve Yükselen Yengeç Burcu: Bu hafta iş hayatınız çok hareketli ve kendinize güveniniz tam. İşten kazandığınız geliri nasıl daha fazla artırabileceğinizi çok ayrıntılı bir şekilde düşünmeye başlıyorsunuz.  Hafta sonuna doğru,  fazla çalışmanız aile içinde gerginliğe sebep olabilir ve ilişkinizi tekrar sorgulayarak yeni kararlar alıp uygulamaya başlayabilirsiniz. 

        Aslan Burcu ve Yükselen Aslan Burcu: Bu hafta kariyerinizle ilgili sağlam ve kalıcı adımlar atabilirsiniz. Eğitim , medya sektörü ya da yurtdışı ticaret ile ilgili işlerde cesaretlisiniz. Bazı Aslan Burçları yakın akrabalarıyla iş yapıyorsa işten ayrılarak  yüksek eğitim almaya karar verebilir ya da  yurtdışına gidebilir.

        Başak Burcu ve Yükselen Başak Burcu: Bu hafta hukuki konularda beklediğiniz sonuçların gelmeye başladığını görebilirsiniz.  Boşanma sürecinde olan  Başak Burçları  mal paylaşımı konusunda gerginlikler yaşayabilir, bu durum çocuklar üzerinde olumsuz sonuçlar doğurabilir. Kredi ve başkasından gelen kaynaklarla ilgili doğabilecek sorunlara karşı dikkatli olun.

        Terazi Burcu ve Yükselen Terazi Burcu: Bu hafta kendinizden çok eşiniz ya da arkadaşlarınızın maddi konuları için zaman harcayacaksınız. Rekabet içine girdiğiniz kişiler varsa , onlarla ilgili yaşayacağınız sorunlar ailenize yansıyabilir ve aile içinde yeni düzenlemeler yapabilirsiniz. 

        Akrep Burcu ve Yükselen Akrep Burcu: Bu hafta patronunuz ya da yöneticiniz sizden daha fazla çalışmanızı isteyebilir ve sonucunda maddi geliriniz artabilir. Kariyerinizle ilgili yeni bir kurs ya da eğitime başlama kararı alabilirsiniz.

        Yay Burcu ve Yükselen Yay Burcu: Bu hafta çocuklarınız ve işiniz arasında kalabilirsiniz. Sanki hayat sizden çocuklarınıza bakmak için kariyerinizi bitirmenizi istiyor gibi hissedebilirsiniz.  Gelir kaynağınız değişebilir. 

        Oğlak Burcu ve Yükselen Oğlak Burcu: Bu hafta çocuklarınızın güvenliği için neler yapabileceğinizi çok daha yoğun düşünüyorsunuz. Aile içi tartışmalar canınızı sıkabilir. Kendinizi daha güçlü hissettirecek planlar yaparak , kendinizden yeni bir 'Ben' inşa edeceksiniz. 

        Kova Burcu ve Yükselen Kova Burcu: Bu hafta aile düzenini yürütmek sizin için çok önemli hale geliyor. Kardeşlerinizle olabilecek çatışmacı ortamlardan kaçının. Fazla düşünerek ağır ve temkinli konuşmanızda fayda var.

        Balık Burcu ve Yükselen Balık Burcu: Bu hafta maddi kaynaklarınızı artırmak için verdiğiniz çaba başkaları tarafından yanlış algılanabilir. Kardeşlerinizin ya da yakın akrabalarınızın desteği size iyi gelecektir. Bazı sosyal gruplarla ilişkinizi bitirebilirsiniz.

 

 

   Yazar : Astrolog Zekiye Eren

    Instagram : astrolog_zekiye_eren

    E mail : zekiyeeren@gmail.com


WhatsApp
Hemen Ara